O nás

O nás

Veškeré dění kolem včel u nás začalo v roce 2009, kdy nás život včel uchvátil natolik, že jsme mu začali věnovat podstatnou část svého času. V roce 2011 jsme se rozhodli vycestovat na Nový Zéland a velkým přáním bylo pracovat na včelařské farmě. Shodou náhod se Víťovi nakonec podařilo získat práci včelaře na farmě čítající kolem 1500 včelstev, kde strávil více než půl roku. Jeho nadšení po návratu pokračovalo studiem na včelařské škole na SOU v Blatné, kterou v roce 2014 úspěšně absolvoval. Výsledkem je nyní náš vlastní chov včel. Postupem času jsme rozšiřovali naše pomocné síly a nyní jsme skupina pěti lidí, včelařů, grafiků, produkčních, muzikoterapeutů a environmentalistů, kteří dohromady tvoří jedinečnou Medárnu Hrádek.

Včelstva

Naše rodinné včelařství, které v současné době čítá přibližně 100 včelstev na 5 stanovištích, se nachází v kraji Vysočina poblíž vesnice Hrádek. Zabýváme se produkcí a prodejem včelích produktů, převážně medu, medoviny, medových vín, pylu, vosku a propolisu. Všechny včelí produkty u nás zpracované jsou výhradně od našich včelstev. Včely chováme v nástavkových úlech typu Langstroth 2/3.

Stanoviště máme trvalá, včely mají k dispozici širokou škálu nektarů od ovocných stromů, květů lípy, javoru, lučních květů, svazenky vratičolisté, kvetoucích řepkových polí až po rozsáhlé lesní porosty a byliny.

Ocenění

Med roku 2015 – 2. místo med medovicový

Med roku 2016 – 2. místo med květový pastový

Regionální potravina 2016 na med medovicový

Regionální potravina 2020 na medovinu s chmelovou příchutí.

Za oceněním také považujeme, že je náš med medovicový, květový i květový pastový servírován v pražském hotelu Alcron.

V mezinárodní soutěži Mead Madness Cup 3. místo v roce 2019 za medovinu zrající v akátovém sudu a v roce 2023 též 3. místo za medovinu bezovou EMU.

Prodejní místa